
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 404 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 642.740388 mg |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 400 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM926EJ-S |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | L1 Cache, ROM, SRAM |
| Max Supply Voltage | 1.52 V |
| Min Supply Voltage | 1.38 V |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 45 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit/16 bit |
| Number of Timers/Counters | 6 |
| I/O Voltage | 3.3 V |
| Ethernet | 10/100 Mbps (1) |
| USB | USB 2.0 + PHY (3) |
| RAM Controllers | DDR, SDRAM |
| Operating Supply Voltage | 1.45 V |
| Packaging | Tray |
| L1 Cache Data Memory | 16 kB |
| L1 Cache Instruction Memory | 16 kB |
| Max Clock Frequency | 400 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
